Najlepsza kreatyna jak stosować i dla kogo przeznaczone są suplementy na masę

Najlepsza kreatyna jak stosować i dla kogo przeznaczone są suplementy na masę
Rate this post

Jednym z najskuteczniejszych i zarazem najbardziej pewnych suplementów diety fascynata sportów siłowych jest kreatyna. Na rynku osiągalnych jest mnóstwo jej odmian, lecz cel taki sam – zwiększenie w mięśniach ilości energii, a co za tym idzie, poprzez natychmiastowe jej uwolnienie, więcej energii do wykorzystania, więcej krzepy, wytrzymałości a także redukcji tkanki tłuszczowej, a się z tym wiąże także i perfekcyjny wygląd.

Kreatyna to nic innego jak organiczny związek znajdujący się w większości w tkankach mięśniowych.

Rodzaje kreatyny

Pośród najbardziej popularnych znaleźć można:

– monohydrat kreatyny jeden z niedrogich a skuteczniejszych, a zarazem najstarszych form, po udoskonaleniu nie wywołuje problemów jelitowych. Polecane dawkowanie to od 5 do 10 gram dzienne łącznie z węglowodanami prostymi.

– jabłczan kreatyny w odróżnieniu od monohydratu nie prowokuje retencji wody. Jest scaleniem kwasu jabłkowego i kreatyny więc lepiej rozpuszcza się w wodzie i niweluje problemy żołądkowe. Kwas jabłkowy ponadto wpływa na okres odnowy ATP w mięśniach.

Najlepsza kreatyna

– CEE czyli ester etylowy kreatyny to najnowsza forma kreatyny integrująca tradycyjny suplement z estrem kreatyny (hipotetycznie wpływa na szybkie wchłanianie). Środkiem ubocznym powstającym po spożyciu jest kreatynina.

– staki kreatynowe przed i po treningowe łączą kreatynę z pozostałymi składnikami, żeby wpływać na poprawę treningu, czy regenerację. Połączenia z np. argininą, cytruliną wpływają na siłę. W stakach potreningowych używane są BCAA, glutaminina które oprócz regeneracji zapewniają wszelkie wskazane substancje odżywcze niezbędne po wysiłku. To, z racji składu, jedne z droższych, ale skutecznych kreatyn.

Istnieją również cytryniany kreatyny, azotany kreatyny, pirogroniany kreatyny, kreatyna buforowana, bezwodna, czy glukonian kreatyny. Wedle licznych badań kreatyny orzekano, że różnice w reakcji przeróżnych kreatyn są niewielkie. Kreatyna jest jednym z kontrolowanych pod każdym względem suplementów, a więc i najbezpieczniejszym. To, o czym wspominają producenci, że najnowsze kreatyny bywają skuteczniejsze od tych znanych mogą być po części autentyczne, ale to, jaki konkretny rodzaj suplementu zastosować uzależniony jest od każdego organizmu indywidualnie, od odzewu układu pokarmowego i trawienia itd. Cena nie może być, a zdecydowanie nie może być, wyznacznikiem klasy odżywki. A więc najlepsza kreatyna to ta, która jest odpowiednio przyswajana przez organizm i wykorzystywana w trakcie treningu w 100%.

Którą stosować?

Odpowiedzi jednoznacznej na pytanie jaka może być najlepsza kreatyna na masę nie znajdziemy. Biorąc pod uwagę cenę najrozsądniej stosować monohydrat kreatyny. Z wyższej półki są staki kreatynowe zawierające w składzie kilka odmian kreatyny i składniki, które poprawiają jakość i wyniki treningu kulturystycznego. Podsumowując – decydując się na suplementację z kreatyną warto zerknąć na ranking kreatyn dostępny przeważnie na tematycznych portalach, lecz także obserwować własny organizm pod kątem efektów ubocznych. Skład i działanie każdego jej rodzaju jest podobny. Różnica może być w cenie i ewentualnie okresie, w jakim można będzie zaobserwować działanie kreatyny.

Jak zażywać kreatynę?

Kreatyna jest jedną z najlepiej przeanalizowanych i najbardziej popularnych odżywek zażywanych przez fanatyków sportów siłowych, sylwetkowych, ale także biegaczy na całym świecie. Spotkać można wiele rodzajów kreatyny, to którą stosujemy zależy od zaawansowania ćwiczeń, organizmu i grubości portfela. Kreatyna jest legalnym środkiem wspierającym rozbudowę mięśni. Aminokwasy, z jakich zbudowana jest kreatyna, pozwalają zgromadzić w tkance mięśniowej taki zasób energii, aby wspomagać wysiłek fizyczny towarzyszący wielu gałęziom sportu.

Optymalnie działa w połączeniu z dodatkowymi składnikami, w tym z magnezem – aktywatorem kreatyny.
Najtańsze i stale stosowane rodzaje kreatyny to monohydrat kreatyny jabłczan kreatyny. Rzecz jasna z czasem powstały i inne mixy, np. chylat magnezowy kreatyny, glukonian kreatyny, cytrynian kreatyny i wiele innych tzw. staków kreatynowych. Badania udowodniły, że każda z osiągalnych kreatyn ma bardzo podobne działanie, stąd dobra kreatyna to ta, którą w każdym calu akceptuje nasz ustrój.

Siegając po suplementację warto zwrócić uwagę na skład odżywki – przede wszystkim na zawartość wszech występujących substancji słodzących i aromatów, które faktycznie obniżają zawartość kreatyny w pudełu, a nie dają niczego dobrego (poza smakiem). Każdy sportowiec bardzo dobrze wie, jak brać kreatynę. W zależności od skomplikowania ćwiczeń badania wykazują przyjmowanie od 0,03g na 1 kg do 1,0 g kreatyny na 10 kg wagi ciała trenującego. Podczas suplementacji wzrasta siła i masa mięśniowa trenującego. Do niedawna uważano, że cykle nie mogły trwać dłużej niż 4-8 tygodni bez efektów ubocznych ( z przestrzeganiem przerwy do 4 tygodni pomiędzy cyklami). Teraz wiadomo, że suplementacja kreatyną nie ma wpływu na funkcjonowanie konkretnych narządów wewnętrznych i nie wymaga stosowania przerw (pod warunkiem, że osoba przyjmująca odżywkę nie miała kłopotów z nerkami).

Najlepsza kreatyna

Kiedy przyjmować kreatynę?

Jeśli zdecydujemy, że kreatyna może być nam konieczna do wypracowania konkretnych wyników. Aby efekty te były spektakularne kreatyna w tabletkach winna być zażywana w dniu treningowym przed albo po wysiłku, optymalnie na czczo (choć doszukać się można i teorii, że zażywana wraz z pożywieniem nasila wchłanianie składników). Podczas pauzy kreatynę warto przyjmować zaraz po przebudzeniu, a kolejną przed innym posiłkiem w trakcie dnia. Przyjmowanie kreatyny to świetny impuls w okresie zastoju, gdy organizm jest zmęczony i niechętny do działania. Ma to miejsce dość często w sportach siłowych tych, w których liczy się odporność.

Tak więc podsumowując – kreatyna może być zażywana w razie potrzeby przez osoby początkujące, ale i zaawansowanych ćwiczących. Nie ma przeszkód, aby przyjmować zalecaną dawkę kreatyny bez stosowania przerw. Kreatyna, oprócz wzmacniania mięśni, wpłynąć może na spalanie tkanki tłuszczowej pod warunkiem, że będzie zażywana cyklicznie (pora przyjmowania kreatyny może być dowolna). Nie ma znaczenia wartość pieniężna kreatyny – ważny jest skład i w związku z tym nie ma sensu przepłacać za rozbudowane o inne składniki suplementy – dobra kreatyna to stosowane od lat monohydrat czy jabłczan kreatyny, spowodują podobny efekt co modne i drogie staki kreatynowe rozchwytywane , zwłaszcza w USA.

Titanodrol najsilniejszy środek na przyrost mięśni

Titanodrol to suplement diety na przyrost masy mięśniowej, który zalecają bywalcy siłowni zwiększający wytrzymałość. Bez znaczenia czy dopiero zaczynasz trenować czy jesteś już doświadczonym siłaczem, który stosował wiele odżywek i suplementów. Titanodrol jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób pracujących nad swoją sylwetką. Rankingi nie kłamią, sprawdź sam!

Tabletki na przyrost masy mięśniowej >> ZOBACZ